دسته
گوناگون
مامایی
پزشکی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 148870
تعداد نوشته ها : 41
تعداد نظرات : 15
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

محققان کانادایی دریافتند نوزادانی که هنگام تولد کاهش وزن دارند بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به افسردگی در سال‌های بعدی زندگی‌شان هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خوزستان، رییس دانشکده‌ بهداشت عمومی آلبرتا در ادمونتن و محققان دانشگاه کمتبریج و کالج لندن - دریافتند وزن نوزاد در هنگام تولد می‌تواند سلامت ذهن او را تحت تاثیر قرار داده و زمینه‌ ابتلا به افسردگی را در او ایجاد کند.

محققان برای پیدا کردن علل افسردگی و استرس بعد از بررسی دقیق 4600 فرد 40 ساله متولد سال 1946 در انگلستان دریافتند کاهش وزن هنگام تولد با افسردگی این نوزادان هنگامی که بالغ می‌شوند ارتباط دارد.

دانشمندان تاکید می‌کنند وزن پایین هنگام تولد به خودی خود علت این مساله نیست و بیشتر شرایطی که زمینه کاهش وزن را در نوزاد ایجاد می‌کند مساله‌ساز است.

وزن پایین اغلب نتیجه‌ استرس و فشاری است که جنین در رحم مادر تجربه می‌کند. یعنی وقتی مادری مضطرب است جریان خون در رحم محدود می‌شود و در نتیجه مواد مغذی کافی به کودک نمی‌رسد. به همین دلیل، تعداد زیادی از نوزادانی که چنین وضعیتی را تجربه می‌کنند هنگام تولد وزنشان کم است.

یافته‌های این تحقیق در مجله‌
Biological Psychiatry به چاپ رسیده است

جمعه بیست و هشتم 1 1388
X