دسته
گوناگون
مامایی
پزشکی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 148889
تعداد نوشته ها : 41
تعداد نظرات : 15
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است: مادران بدبین و منفی باف، رژیم غذایی نامطلوب و ناسالمی برای فرزندانشان تدارک می‌بینند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این پژوهش که در کشور نروژ انجام گرفته حاکیست؛ زنانی که احساسات و افکار منفی دارند اغلب نمی‌توانند رژیم غذایی مناسبی را برای فرزندانشان تهیه کنند.

به گفته محققان؛ این اولین پروژه تحقیقاتی است که انواع رژیم غذایی فرزندان خانواده را در ارتباط با شرایط روانی و اجتماعی مادران آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار داه است.

در این پژوهش تحت عنوان «تحقیق پیوسته مادر و فرزند نروژی» به طور کلی 27 هزار و 763 مادر مورد بررسی و مطالعه قرار گرفتند. محققان 36 نوع ماده غذایی و نوشیدنی مختلف را در نظر گرفته و از این مادران سوال می‌کردند که چند نوبت و چه مقدار در روز به فرزند هشت ماهه خود از این مواد غذایی می‌خورانده‌اند. در این سن کودکان اغلب یاد می‌گیرند که غذاها و خوردنی‌های چرب و شیرین را به مواد غذایی سالم ترجیح دهند.

دکتر ایویند استروم روانشناس انستیتو بهداشت عمومی نروژ در این تحقیق متذکر شد: ما دریافتیم مادرانی که به لحاظ احساسی وضعیت بی‌ثباتی دارند و دچار حالتهایی چون اضطراب و نگرانی، ‌عصبانیت، اندوه و اعتماد به نفس پایین و یا دچار بدبینی و افکار منفی هستند بیشتر به کودکان خود غذاهای چرب و شیرین می‌دهند و توجهی به تغذیه سالم فرزندشان ندارند. این اختلالات روانی باعث می‌شود که مادران اغلب تجربه ندارند کودک خود و شرایط تغذیه او را کنترل کنند.

X