دسته
گوناگون
مامایی
پزشکی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 148875
تعداد نوشته ها : 41
تعداد نظرات : 15
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، به گفته متخصصان؛ وقتی سرطان سینه در هنگام بارداری بروز می‌کند تشخیص و درمان آن اغلب به تاخیر می‌افتد در نتیجه نجات جان زن باردار مبتلا به سرطان در بلند مدت تحت تاثیر این امر قرار می‌گیرد و درمان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

این پژوهش از سوی محققان مرکز سرطان آندرسون در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است.

دکتر جورج پرکینز در گفت وگویی با خبرگزاری رویترز در این رابطه اظهار داشت: سرطان سینه توام با بارداری شایع‌ترین سرطانی است که اغلب با دوران حاملگی به طور همزمان بروز می‌کند اما معمولا از سوی پزشکان متخصص کمتر تشخیص داده می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: علاوه بر این بارداری می‌تواند علائم سهم سرطان سینه را بپوشاند و این تاثیر تشخیص سرطان را دشوارتر می‌سازد.

دکتر پرکینز به همراه تیم پژوهشی خود تمام موارد ابتلا به سرطان توام با بارداری را که بین سالهای 1973 تا 2006 به انستیتو آنها مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته بودند، شناسایی کرده و مورد مطالعه قرار دادند.

بر اساس این تحقیقات، در 51 مورد ابتلا به سرطان سینه در طول بارداری رخ داد در حالی که در 53 مورد ظرف یک سال پس از بارداری‌ این سرطان بروز کرد.

نتایج بررسی‌ها نشان داد: در زنانی که سرطان سینه با بارداری توام می‌شود تومورهای سرطانی پیشرفته‌تر از زنانی است که باردار نبوده‌اند و این امر به علت تشخیص دیرهنگام سرطان رخ می‌دهد.

بر اساس گزارشی که در مجله پزشکی سرطان به چاپ رسیده، در میان 51 زنی که در حین بارداری به سرطان دچار شدند 25 نفر تا پس از وضع حمل هیچ نوع درمانی دریافت نکردند این واقعیت موجب پیشرفت سرطان و مشکل در درمان آن می‌شود.

دسته ها : سرطان سینه
شنبه نهم 3 1388

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این پژوهشگران معتقدند که موی زنان مبتلا به سرطان سینه با موی به دست آمده از زنان سالم فرق می‌کند.

به گفته این متخصصان که شرح تلاش‌هایشان در مجله بین‌المللی سرطان به چاپ رسیده آمده است، هنگامی که مو در معرض اشعه ایکس قرار می‌گیرد، اشعه به وسیله کراتین آلفا که مو را تشکیل می‌دهد با الگویی خاص منکسر می‌شود.

دکتر گری کورینو و دکتر پیتر فرنچ از موسسه فرمیسکن در سیدنی این تکنیک را به منظور بررسی نمونه به دست آمده از موی 13 بیمار مبتلا به سرطان و 20 فرد سالم به کار بردند.

نمونه مو تا آن جا که امکان داشت نزدیک به پوست برداشته شد تا نمونه‌های به دست آمده از تازه‌ترین موی رشد کرده باشند.

پژوهشگران توانستند با موفقیت، الگوی انکسار اشعه
x کراتین آلفای پایه را در هر نمونه مو ترسیم کنند.
موی به دست آمده از بیماران مبتلا به سرطان سینه تنها با یک تفاوت، همان ویژگی‌های موی سالم را داشت. این تفاوت با ویژگی جدیدی انطباق داشت و حلقه کم نور متمایزی را در برداشت.

پژوهشگران یک تکه مو را که 6 ماه رشد کرده و به دنبال شیمی درمانی بیمار ریخته بود، بررسی کردند. انکسار اشعه
 x در سه نقطه مو، شواهد روشنی از حلقه را در دورترین محل نسبت به ریشه مو، حلقه ضعیفی را در نقطه میانی و عدم وجود حلقه را در نزدیک ریشه نشان داد.

کورینو و فرنچ می‌گویند: به نظر می رسد که کاهش تدریجی شدت حلقه با دوره درمان بیمار مرتبط باشد و احتمالاً نشان از ریشه کن شدن سرطان در نتیجه درمان است.

آنها اظهار کردند که این حلقه ممکن است نشان از ممزوج شدن ماده چربی خارجی با فیبر در اثر وجود تومور باشد. هم چنین ممکن است نشان از این واقعیت باشد که بیماری به نحوی فولیکول‌های مو را مبتلا کرده است.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که به منظور تأیید صحت این روش به عنوان یک آزمون تشخیصی برای سرطان سینه انجام آزمایشات بیشتری لازم است
 

 

دسته ها : سرطان سینه
دوشنبه بیست و یکم 2 1388

تحقیقات ثابت کرده است که فقط دو مشت گردو در روز کافی است تا امکان بروز سرطان سینه را کاهش دهد و اگر مبتلا به سرطان سینه هستید ، خوردن این گیاه، رشد تومور را متوقف و یا محدودتر می کند.
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،فتو استرول موجود در گردو ،رسپتورهای استروژن را محدود و بلوکه می سازد و بنابر این انتظار می رود که رشد تومور سینه را متوقف نماید. زیرا استروژن رشد بعضی از تومورهای سینه را تشدید می کند.
آیا گردو به مقدار زیاد مصرف شود یا نه؟ محققان معتقدند که گردو به عنوان بخش سالمی از رژیم غذایی روزانه نه تنها مانع از بروز سرطان سینه می شود بلکه برای پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی نیز مفید است. التبه باید گفت تاثیر و یافته ای که اکنون حاصل شده است با تکیه بر آزمایشات انجام شده روی حیوانات به دست آمده است و بی تردید باید اذعان کرد که تحقیقات بیشتری لازم است تا ثابت کند همین تاثیر در رابطه با انسان نیز صادق است. به عنوان مثال طی مطالعه ای انجام شده روی حیوانات اعلام شده بود که بتاکاروتن باعث از بین رفتن سرطان ریه می شود ، اما زمانی که مطالعه اساسی روی انسان انجام گرفت ثابت شد که دادن این ماده به مصرف کنندگان سیگار باعث بدتر شدن سرطان ریه در آنها می شود.
گردو می تواند رشد تومور سینه را تا 9 سال به تعویق اندازد.
طی همین مطالعه اعلام شد که سرعت رشد سرطان سینه با مصرف گردو 50% کاهش می یابد. یعنی رشد و توسعه تومور در موش های آزمایشگاهی حداقل 3 هفته به تاخیر می افتد که این زمان برای انسان 9 سال رقم زده شده است

دسته ها : سرطان سینه
دوشنبه جهاردهم 2 1388
پژوهشگران هشدار دادند: میزان بالای انسولین در بدن خطر بروز سرطان سینه را افزایش می‌دهد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، به گفته متخصصان؛ زنانی که میزان انسولین در بدنشان زیاد است بیش از زنانی که سطح انسولین در بدنشان پایین است، مستعد ابتلا به سرطان سینه هستند.

نتایج این تحقیق در مجله انستیتو ملی سرطان در آمریکا منتشر شده است.

در این مطالعات، پژوهشگران کالج پزشکی آلبرت انیشتن در نیویورک سی تی، میزان انسولین را در 835 زن مبتلا به سرطان سینه و 816 زن سالم در مرکز برنامه سلامت زنان مورد آزمایش و مقایسه قرار دادند.

نتایج بررسی‌ها نشان داد: در زنانی که میزان انسولین در بالاترین سطح است خطر ابتلا به سرطان سینه تا 5/1 برابر افزایش می‌یابد.

همچنین انجمن سرطان آمریکا اعلام کرده است که در مطالعات آزمایشگاهی انسولین محرک رشد سلولهای سینه است و اضافه وزن بعنوان یک فاکتور پرخطر برای بروز سرطان سینه شناخته شده است.
دسته ها : سرطان سینه
يکشنبه سیم 1 1388
X